G A L E R I A


Javascript DHTML Image Web Scroller Powered by dhtml-menu-builder.com

Czy wiesz, że:

Jezioro Pilchowickie to największy akwen wodny w Sudetach Zachodnich. Jego powierzchnia to 240 ha. Głebokość przy zaporze wynosi ok 46 m. Długość jeziora to 6 km. więcej >>>


Memoriał Uliczny im. Michała Fludra - od 1992 roku na Wleńskim rynku spotykają się dziesiątki amatorów biegania. Impreza wpisuje się w kalendarz akcji "Polska Biega" . Rozpoczyna się biegami szkolnymi. Bieg główny na dystansie 10 km to trasa płaska atestowana przez PZLA startuje z rynku miasta w samo południe. więcej >>>


Do gminy Wleń gro turystów przyciąga rzeka Bóbr, bogata w wiele gatunków ryb a znana najbardziej z taaakich pstrągów i lipieni. Jest ona też szlakiem wycieczkowym coraz większej ilości kajakarzy. Owe spływy dostarczają niezapomnianych wrażeń tak wytrawnym kajakarzom górskim jak i nowicjuszom. W początkach lata nurt spowija tysiące jaskrów wodnych, wówczas lustro wody bardziej przypomina ukwieconą łąkę niż rzekę. więcej >>>


Dolina Bobru jest miejscem wyjątkowym. Tu, pośród wzgórz, pól i lasów, przy wąskich krętych drogach, gdzie nikt czasu nie mierzy, natchnienie znalazło wielu znakomitych artystów: malarze, graficy, rzeźbiarze, ... Wielu z nich tu się urodziło i wychowało, wielu tu znalazło przystań. więcej >>>


Zamek nad Wleniem jest jedynym który oparł się najeźdźcą podczas wojen husyckich. Dzięki fortelowi po wielotygodniowym oblężeniu wojowie odeszli z niczym. Niestety nie obroniły się przed nimi okoliczne wsie. więcej >>>


Rajd Karkonoski - według większości zawodników: "...jeden z najbardziej ciekawych i trudnych technicznie samochodowych rajdów w Polsce a przy tym bezpieczny i widowiskowy". Jest eliminacją RSMP i RPP. Jeden z odcinków specjalnych rozgrywa się na malowniczo położonych szosach gminy Wleń. Łączy on w sobie szybkość i trudne techniczne zakręty. Przyciąga na trasy rzesze kibiców.


Kolej Doliny Bobru to najpiękniejszy, najbardziej malowniczy odcinek kolei w Polsce. Szlak przebiega przez Park Krajobrazowy Doliny Bobru, łączy Lwówek Śl. - Wleń - Jelenią Górę. Na trasie znajdują się m.in.: trzy tunele i największy most wiszący w Polsce. więcej >>>


W drugiej połowie XX wieku, Wleński Gródek staje się miejscem chętnie wykorzystywanym przez wielkich polskich twórców filmowych. Osadę odwiedzają znani aktorzy i reżyserowie. więcej >>>


"Leśny Dwór" - powstał w końcu XIX wieku. Pod koniec II wojny pełnił rolę szpitala wojskowego. W latach 1945- 1952 mieścił się tu ośrodek zarządzany przez Fundusz Wczasów Pracowniczych. Od 1953 do 1963 r. PSS "Społem" organizowało tu kolonie dla dzieci. W marcu 1964 r. obiekt przejęty został przez sanatorium PKP we Wleniu, które zorganizowało w nim oddział dziecięcy. Tragiczny dla "Leśnego Dworu" okazał się 06 września 1983 r., kiedy to pożar strawił cały budynek. Pomimo wielu starań, podjęty remont i częściowa odbudowa w 1994 r. nie przywróciły go do użytku. Stan ten utrzymał się aż do 2009 r. kiedy to obiekt trafił w ręce prywatne i obecnie trwa w nim kapitalny remont.

NOCLEGI I AKTYWNY WYPOCZYNEK W GMINIE WLEŃ

dolnośląskie, lwówecki, Wleń, pensjonaty, agroturystyka, schroniska, pokoje, pole namiotowe.
Dodaj swoją ofertę noclegową.
Napisz: poczta@wlen.org.pl lub zadzwoń: 887 606 206

POLECAM


Noclegi Gosciniec Pod Zielonym Jajem

Gościniec "Pod Zielonym Jajem". Przyjazd do Gościńca to wkroczenie w inny wymiar. Wielki 200-letni szachulcowy dom otacza gości niezwykłą ciepłą aurą. Przybyszy magnetyzuje atmosfera unikatowych wnętrz z drewna, gliny i piaskowca, niespotykany klimat zatrzymanego czasu. Niektórzy nazywają ten dom zaczarowanym …
Gospodarze Gościńca poza zafascynowaniem tą krainą są miłośnikami podróży, Land Roverów, aury Afryki i kuchni staropolskiej, co wszystko razem ma niewątpliwie wpływ na duszę domu.

Antoni Jackiewicz, Płóczki Górne 102, tel. 607 200 200 > > >



Noclegi Jaskółka

Pensjonat "Jaskółka". Konie - nauka jazdy, samodzielne wyprawy w teren, wycieczki bryczką! Quady! Buggy! Kajaki! Twarzą w twarz z alpakami! Plac zabaw dla dzieci... To tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez gospodarzy. A po aktywnym dniu do dyspozycji nocleg w pokojach lub drewnianych domkach campingowych.

Angelien i Roel den Burger, Marczów 56 (tel. 75 713 65 87) > > >


Na Wzgórzu

Agroturystyka "Na Wzgórzu". Tutaj możesz poznać smak wiejskich jaj, mleka prosto od krowy, twarogu oraz innych domowych wyrobów i przetworów. Bliskość lasu obfitującego w grzyby i jagody, rzeki Bóbr z taaakimi rybami, szlaków pieszych i rowerowych oraz stadniny koni jest gwarancją wypoczynku w atmosferze ciszy i spokoju.

Grażyna Stęplewska, Marczów 25, (tel. 75 784 71 33)


Noclegi U Czarta

"U Czarta". Cisza i spokój. Spacery po lesie. Wycieczki rowerowe. Spływy kajakami po Bobrze. Przejażdżki konne. Wyprawy samochodem terenowym. Wieczorne ognisko. A na noc wygodne łóżko.

Cezary Miklas, Modrzewie 7, (tel. 603 604 646) > > >


Noclegi Modrzewie 8

Agroturystyka "Modrzewie 8". Malownicze położenie domu dostarczy Państwu miłych wrażeń od przebudzenia, aż po zmierzch. Zachody słońca są tu równie piękne jak te nad morzem i równie niepowtarzalne. Naszym gościom oferujemy samodzielne, w pełni wyposażone mieszkanie. Przed domem ogród, altanka, grill i Nasze kochane konie.

II miejsce w konkursie "Najpiękniejsza Zagroda Wiejska 2010" organizowanym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego!

Agnieszka Solecka, Modrzewie 8, (tel. 75 713 61 31) > > >


Noclegi Dolina Sów

Agroturystyka "Dolina Sów". Gospodarze dokładają wszelkich starań, aby czas spędzony w Sudetach był dla Gości czasem przyjemności i relaksu. Do dyspozycji oferują pokoje o wysokim standardzie, wyśmienitą kuchnię i przystępne ceny.

Iwona i Stanisław Kobiereccy, Modrzewie 1a, (tel. 693 650 609) > > >


Dom Nad Polami

Agroturystyka "Dom Nad Polami". Duże, przestronne pokoje, wyposażone w stare, stylowe meble oraz komfortowe łazienki, zapewnią gościom znakomity klimat do wypoczynku po dniu pełnym przygód. Za oknem ogród a w oddali panorama Karkonoszy. Tu każdego dnia czekają na turystów nowe wyzwania.

Magda i Paweł Nowiccy, Tarczyn 12 , (tel. 516 433 512) > > >


Fly Fishing Center Tartak

Fly Fishing Center "Tartak" to miejsce które powstało dzięki ogromnej pasji do wędkarstwa muchowego. Położenie ośrodka nad brzegiem malowniczego Bobru u podnóża pięknej kamiennej, stuletniej zapory na zbiorniku Pilchowickim spowoduje, że poczujecie się wyjątkowo i zapomnicie o codziennym życiu w zgiełku i pośpiechu, odpoczywając w wiejskim klimacie z muchówką w ręku.

Gosia i Igor, Pilchowice ~ poniżej zapory, (tel. 607 103 249) > > >


Noclegi Pod Szczęśliwą 13-tką

Agroturystyka "Pod Szczęśliwą 13-ką". Dom położony na skraju wsi, otoczony ogrodem, tuż przy lesie, co daje możliwość odpoczynku od miejskiego zgiełku. Przed domem duży ogród miejsce na grill i ognisko oraz na zaparkowanie samochodu, a także mini plac zabaw dla dzieci.

Joanna Pożoga, Pilchowice 13, (tel. 792 616 142, 75 78 91 054) > > >


Wünschendorfer- Hof, Radomice 36

Agroturystyka "Stare Siedlisko" (dawniej Wünschendorfer- Hof). Oferujemy wypoczynek w otoczeniu łąk i lasów. Oryginalny wystrój wnętrz, ciepły swojski klimat zapewnią Państwu komfortowy wypoczynek przez cały rok. Goście gospodarstwa mają do dyspozycji ogród, taras oraz czynną przez całą dobę recepcję. Dla dzieci przygotowano plac zabaw. Na miejscu i w okolicy obiektu panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych form aktywnego wypoczynku, w tym narciarstwa, turystyki pieszej i wędkowania.

Beata Pawłowska- Prokop, Radomice 36, (tel. 665 545 450) > > >


Noclegi Pałac Książęcy

Pałac Książęcy. Stylowe wnętrza barokowego pałacu przenoszą gości w przeszłość, zachowując jednocześnie wysoki standard i cenioną przez wszystkich wygodę. Jasne, przestronne i przytulne pokoje z widokiem na piękny park są idealnym miejscem do wypoczynku.

Sławomir Osiecki, Wleń, ul. Winiogórska 11, (tel. 600 385 009) > > >


Polna Zdrój we Wleniu

Agroturystyka "Polna Zdrój" to ekologiczne gospodarstwo w ponad 200-letnim odrestaurowanym siedlisku. Do dyspozycji gości 4 wygodne i klimatyczne pokoje, salon z kominkiem oraz kuchnia z jadalnią - domowe jedzenie. Fińska sauna, ognisko, grill, kajaki i rowery a dla najmłodszych mini plac zabaw.

Magda Trojanowska, Wleń, ul. Polna 5, (tel. 604 434 755) > > >


Brzozowe Wzgórze Strzyżowiec

Agroturystyka "Brzozowe Wzgórze". Bliskość lasów, hektarów pól i łąk poprzecinanych licznymi ścieżkami daje możliwość oderwania się od zgiełku dnia codziennego. W gospodarstwie do dyspozycji gości są 2 pokoje i w pełni wyposażone wakacyjne mieszkanie, pyszne domowe posiłki oparte na własnych produktach. Dla najmłodszych mini plac zabaw. Mile widziane zwierzęta.

Ewa Garlinska, Strzyżowiec 45 (tel. 669 618 191) > > >


Kwatera Wakacyjna Bystrzyca

Kwatera Wakacyjna. Dom wybudowany metoda szachulcową w 1808 r., który został poddany skrupulatnej renowacji zachowując wiele swoich oryginalnych elementów a jednocześnie wprowadzając wiele nowoczesnych udogodnień.
- Być może skusicie się Państwo na oryginalną kwaterę na wakacje (i nie tylko) dającą więcej możliwości i swobody niż tradycyjna agroturystyka czy domek letniskowy.

Anna Staszewska, Bystrzyca 36, (tel. 600 439 478) > > >


Noclegi Szkolne Schronisko Młodzieżowe

Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Wczasy zbiorowe i indywidualne, kolonie, zielone szkoły, zimowiska, pobyty weekendowe, plenery artystyczne, imprezy okolicznościowe... Organizacja wypoczynku. Przystępne ceny.

Łupki 22, (tel. 75 713 64 25) > > >

POZOSTAŁE NOCLEGI GMINY WLEŃ

Pilchowice, "Przystań"
Tarczyn, "Pod Czwórką"
Wleń, noclegi, we Wleniu, agroturystyka, pensjonaty, schroniska, pole namiotowe.