Artyści i ich twórczość

WLEŃ

"Dolina Bobru" jest miejscem wyjątkowym. Tu, pośród wzgórz, pól i lasów, przy wąskich krętych drogach, gdzie nikt czasu nie mierzy, natchnienie znalazło wielu znakomitych twórców: malarze, graficy, rzeźbiarze, poeci. Wielu z nich tu się urodziło i wychowało, wielu tu znalazło przystań.Stefania Krawiec.- Urodzona w 1943 roku, od roku 1964 mieszka we Wleniu. Wiele lat związana zawodowo Gminnym Ośrodkiem Kultury we Wleniu. W wolnych chwilach pisze, jak to sama nazywa "rymowanki"...

Stefania Krawiec, Wleń,
Poetka - Stefania Krawiec

Jam nie poetka - lecz ze wsi dziewczyna.
Co w jednej ręce widły, w drugiej pióro trzyma.

Codziennie rano osiem krówek doję.
Obornik wyrzucam i koniki poję.

Zginam swe plecy w pracy na ugorze.
Ciężko pracuję, każdy sprawdzić może.

W każdą niedzielę, biegnę do koœcioła.
Gdy dzwon kościelny, na mszę zawoła.

I bardzo lubię takie wiejskie życie.
Nie wiem, dlaczego mi nie wierzycie.

Wleń - to miasto mojej młodości i wieku dojrzałego. Moją miłość do niego, uroczych zakątków i ludzi naszej gminy znajdziecie niemal na każdej stronie, w każdym wierszyku. Jeżeli po przeczytaniu ktoœ zapragnie odwiedzić moje miasteczko będę zaszczycona, że sprawiły to moje rymowanki.

Poznaj bogatą twórczość Stefanii Krawiec >>>


Jacek Knap. Od dziecka mieszka we Wleniu. Pracuje po sąsiedzku, w Nieletnie, jako terapeuta zajęciowy. Tworzy rysunki i obrazy, z rzadka pisuje wiersze. Rozmiłowany w pięknie okolic w których przyszło mu żyć. Oprócz innych pasji i fascynacji ma to bardzo silny wpływ na tematykę i klimat jego prac.

Jacek Knap, Wleń,
Grafika - Jacek Knap Grafika - Jacek Knap Grafika - Jacek Knap Grafika - Jacek Knap Grafika - Jacek Knap Grafika - Jacek Knap
Grafika - Jacek Knap Grafika - Jacek Knap Grafika - Jacek Knap Grafika - Jacek KnapAnna Jungowska
Jestem kosmicznym wędrowcem ... jak każdy.
Teraz moją przystanią jest dom w cieniu słońca w Radomicach - Wiosce Życzeń.
Maluję świat, który widzę tylko ja ... a może jeszcze ktoś ...


Lagarto, Radomice, www.wcieniuslonca.com
Lagarto Lagarto Lagarto LagartoPlenery Artystyczne. Od lat do Wlenia przyjeżdżają adepci Akademii Sztuk Pięknych z różnych uczelni, poszukują piękna otaczającej nas przyrody, zabytków architektury czy małomiasteczkowego życia.

W 2011 roku przez blisko dwa tygodnie, w SSM w Łupkach gościli artyści z Katowic, pod opieką doktor sztuk plastycznych Jolanty Jastrząb. Młodzi ludzie byli zachwyceni wleńskimi krajobrazami i gościnnością mieszkańców. Ich nazwiska dzisiaj jeszcze nikomu nic nie mówią, jednak za kilka lat ... Dlatego już dzisiaj warto zapamiętać Martę Czarnecką, Agnieszkę Biernatek, Wiktora Piszczana czy Dawida Szydło.


asp.katowice.pl
Studenci ASP Katowice - plener 2011 Studenci ASP Katowice - plener 2011 Studenci ASP Katowice - plener 2011 Studenci ASP Katowice - plener 2011 Studenci ASP Katowice - plener 2011
Studenci ASP Katowice - plener 2011 Studenci ASP Katowice - plener 2011 Studenci ASP Katowice - plener 2011 Studenci ASP Katowice - plener 2011 Studenci ASP Katowice - plener 2011Monika Barabasz - Kwaśniak. - Zapraszam do odbycia podróży w zakamarki mojego twórczego świata.
Zajmuję się głównie rysunkiem piórkiem i tuszem kreślarskim. Technika ta przyciąga uwagę swóją ascetycznością, niemal surowością. Tylko biel i czerń, tylko czerń i biel. I szczegół pracowicie utkany z tysięcy pociągnięć piórkiem.
Do gustu przypadła mi również akwarela- zafascynowała mnie jej lekkość, szybkość i nieprzewidywalność. Jej wszechstronność pozwala na swobodne zmierzenie się z tematem. Uzupełnieniem tych form działania są pastele, farby akrylowe, czasem olejne a także kolaż. Zwykłe codzienne życie dostarcza mi różnorodnych tematów, które są w zasięgu wzroku.
Cały czas poszukuję nowych rozwiązań i kolejnych artystycznych wyzwań. Chętnie przyjmuję zlecenia na rysunkowe i malarskie realizacje. Podchodząc do pracy indywidualnie próbuję stworzyć coś niepowtarzalnego. Staram się nie spoczywać na laurach i wciąż rozwijam swoje umiejętności zmagając się z zaproponowanym tematem. Moim zamiarem jest wzbudzić zainteresowanie zagadnieniami dnia codziennego. Dawniej upodobanie do martwej natury i studium przedmiotu, dziś fascynacja motywami afrykańskimi i zabytkiem wpisanym w krajobraz-odkrywanie go na nowo od nowa, takie ocalenie od zapomnienia. Staram się pokazać odbiorcy to, co dla mnie ważne, to o czym marzę, co sprawia mi radość - co daje możliwość uświadomienia sobie swego artystycznego nastawienia.


Galeria "W Międzyczasie"
Monika Barabasz- Kwaśniak - grafiki Monika Barabasz- Kwaśniak - grafiki Monika Barabasz- Kwaśniak - grafiki Monika Barabasz- Kwaśniak - grafiki
Monika Barabasz- Kwaśniak - grafiki Monika Barabasz- Kwaśniak - grafiki Monika Barabasz- Kwaśniak - grafiki Monika Barabasz- Kwaśniak - grafiki
Monika Barabasz- Kwaśniak - obrazy Monika Barabasz- Kwaśniak - obrazy Monika Barabasz- Kwaśniak - obrazy Monika Barabasz- Kwaśniak - obrazyWiesław Zieliński. Przez lata pracownia witraży mieściła się w domu rodzinnym w Pilchowicach. Powstały tam dziesiątki wspaniałych prac wykonanych w technice Tiffanyego. Większość z nich wykonana pod zamówienie. Dzisiaj zdobią restauracje, hotele i domy prywatne. Obecnie pracownia witraży została przeniesiona do Jeleniej Góry.


"Witcze" Wiesław Zieliński, Jelenia Góra,
Witcze Wiesław Zieliński Witcze Wiesław Zieliński Witcze Wiesław Zieliński Witcze Wiesław Zieliński